Newsroom

Dziękujemy!

Za nami kolejna edycja ARTLOOP Festival - KUMULACJA. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, miłośnikom sztuki, artystom, gościom, kuratorom za czynny udział w festiwalu. Po raz kolejny wspólnie spojrzeliśmy na przestrzeń publiczną Sopotu w mniej oczywisty sposób. Dziękujemy za wszystkie opinie, uwagi, reakcje, emocje!
 

"Sopocki Sztorm" na pokładzie jachtu!

Od dziś do końca trwania Festiwalu, czyli do 04.09. (niedziela) szanta duetu Make Life Harder pt.: "Sopocki Sztorm" będzie wykonywane przez Jarka Ziętka "na wodzie". Jest nam niezwykle miło, że możemy zaprosić Państwa na bezpłatne rejsy na pokładzie jachtu ALF, który cumuje przy falochronie na sopockim molo. Odpływamy codziennie o godz. 14.00, 16.00 i 18.00. Jednorazowo możemy zabrać na pokład 12 pasażerów i decyduje kolejność przybycia. Ahoj!
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem rejsów w zakładce POBIERZ.

Start 05 ARTLOOP - dzień 1!

Dzień 1 w wielkim skrócie to przede wszystkim otwarcie i podwójna prezentacja efemerycznej pracy wystawienniczej - wykonania performatywnego utworu muzycznego Ani + Adama Witkowskich "W zenicie". O 14.00 zapraszamy do Państwowej Galerii Sztuki na spotkanie z artystami biorącymi udział w Wystawie Kumulacja moderowane przez Kolektyw Kuratorski. Dwie godziny później w tym samym miejscu odbędzie się masterclass ze Sławkiem Zbiokiem Czajkowskim, ktory prezentuje na wystawię instalację / akcję "Loop/pętla". Filmowe otwarcie ARTLOOP to przede wszystkim dwie trójmiejskie premiery wprost z Festiwalu Nowe Horyzonty. 
Nieustannie zapraszamy na Plac Przyjaciół Sopotu do obiektu Kumulacja Marzeń, który ma kumulować nasze marzenia odnośnie funkcjonalności i zagospodarowania przestrzeni PPS oraz do Willi na Goyki 3, gdzie w czwartek zainaugurowaliśmy niezwykły projekt Piotra Metza "Wieża Ciśnień Vol. 2"

KUMULACJA MARZEŃ czyli miejski dizajn

Kumulacja Marzeń – instalacja Tomasza Sokolskiego + Doroty Terleckiej inspiruje przede wszystkim do uruchomienia namysłu nad przestrzenią głównego sopockiego placu, który od samego początku istnienia ARTLOOP stał się przedmiotem analizy oraz szukania optymalnych rozwiązań z zakresu alternatywnego dizjanu miejskiego. Sam obiekt jest efektem kumulacji i przemieszania różnych narracji, powstał jako struktura hybrydowa, otwarta, użytkowa. Proponuje, inspiruje, a przede wszystkim zaprasza do kumulowania marzeń o idealnym placu dla użytkowników.
W obiekcie Kumulacja Marzeń zaprojektowano 3 prototypy / zalążki możliwych rozwiązań, które są odpowiedzią na pytanie – jakie funkcje ma spełniać Plac Przyjaciół Sopotu? Projektanci wybrali rozwiązania być może oczywiste, ale jednocześnie bardzo bliskie osobom odwiedzającym PPS: Opcja 1 Zabawa / Opcja 2 Natura / Opcja 3 Relaks. ARTLOOP wprost zachęca jednak do snucia marzeń, zapisywania ich i przekazywania organizatorom. To Opcja 4 – Twoje marzenie.
Wśród osob, które zapiszą i zgłoszą swoje marzenie zostaną rozlosowane festiwalowe nagrody. Marzenia należy zapisywać na karteczkach i wrzucać do pojemników w specjalnie przygotowanych kulkach. Na zakończenie festiwalu odbędzie się losowanie.

 

Wieża Ciśnień - Vol. 2 - kumulacja wg. Piotra Metza!

"The Beatles. Największe zjawisko w muzyce popularnej od czasów Mozarta. W latach sześćdziesiątych zmienili na zawsze muzykę i znacznie więcej. W ciągu 6 lat przebyli droge od "She Loves You" do "Come Together". Przyciągali i inspirowali nie tylko miliony, ale i najlepszych. Avedon, Leibovitz, Bailey, Aldridge. Ich okładki płytowe to historia sama w sobie - awangardowy Freeman, graficzny Voorman, psychodeliczny Blake i minimalistyczny Hamilton, a do tego prowokacyjne zdjęcie Whitakera. Międzypokoleniowa animacja "Yellow Submarine" to ikona gatunku i encyklopedia światowej grafiki. Mamy tu i polskie ślady - plakat Waldemara Świerzego do filmu "A Hard Day's Night", uznawany jest za najlepszy na świecie. Beatlesi. Najlepsi w oczach najlepszych." - tak w skrócie swój tegoroczny, kumulacyjny projekt na ARTLOOP opisuje Piotr Metz. Aby dowiedzieć się więcej, a przede wszystkim zobaczyć + posłuchać - zapraszamy od 25.08 do zabytkowej Willi na Goyki 3.

OTWARCIE Festiwalu już wkrótce!

W tym roku inaugurujemy ARTLOOP na kilka sposobów - 25.08 czyli dokładnie za tydzień otwieramy drugą odsłonę projektu Piotra Metza "Wieża Ciśnień" poświęconą w całości wielkiej pasji dziennikarza - The Beatles. Dwa dni później - 27.08 zapraszamy na oficjalne otwarcie Festiwalu i Wystawy KUMULACJA o godzinie 11.30 na Molo, gdzie odbędzie się premierowe wykonanie utworu muzycznego rozpisanego na orkiestrę dętą [i Molo] - "W zenicie" Ani i Adama Witkowskich. Tego samego dnia celebrujemy kinowe otwarcie ARTLOOP filmami wprost z niedawno zakończonego Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty - laureatami Konkursu Filmów o Sztuce. Zapraszamy!

Program godzinowy 05 ARTLOOP ogłoszony - zapraszamy!

Po wielu miesiącach przygotowań i ustaleń, tysiącach wysłanych maili i odbytych rozmów ogłaszamy godzinowy program 05 ARTLOOP z podziałem na dni. Tegoroczny ARTLOOP to przede wszystkim wystawa KUMULACJA, ale nie mniej ważny jest program towarzyszący - lekcje mistrzowskie, pokazy filmowe w Kinoinstalacji, dizajnerskie interwencje oraz projekty specjalne jak druga odsłona "Wieży Ciśnień" Piotra Metza. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i artystycznych kumulacji do Sopotu pomiędzy 27 sierpnia a 4 września. Program jest dostępny TUTAJ

KINOINSTALACJA - program godzinowy!

Ogłaszamy program godzinowy Kinoinstalacji w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Przez parę sierpniowych i wrześniowych dni czekają na Was fabuły, dokumenty i filmy eksperymentalne powiązane z tematem KUMULACJI. A wszystko to symultanicznie na 6 ekranach. Na wszystkie projekcje - wstęp wolny do wyczerpania limitu miejsc. Program dostępny jest TUTAJ

Nasze wizualne zaproszenie!

Obejrzyjcie nasze wizualne zaproszenie na 05 ARTLOOP Festival w Sopocie - TUTAJ. Kreacją spotu zajęło się Studio Uniforma, a muzyką Piotr Bejnar.
Dziękujemy za udaną współpracę! 
 

Spotkania z artystami + lekcje mistrzowskie

05 ARTLOOP w miejsce standardowych warsztatów proponuje spotkania z artystami i lekcje mistrzowskie, która pozwalają zbliżyć się do metod twórczych oraz poznać różnorodne strategie stosowane w świecie sztuki. Wśród zaproszanych gości znaleźli się Sławek ZBIOK Czajkowski, Mikołaj Długosz, Jacaszek, Jarosław Kozakiewicz, Piotr Metz, Polen Performance, Łukasz Surowiec, Bogna Świątkowska. Szczegółowe informacje na temat każdego ze spotkań ogłosimy wkrótce wraz z programem godzinowym festiwalu.

Kumulacja filmowa - część 2!

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych kumulacyjnych fabuł, dokumentów i eksperymentów w ramach Kinoinstalacji. Podczas 05 ARTLOOP nie może zabraknąć muzyki ani prezentacji sylwetek charyzmatycznych artystów - tym razem sięgamy po filmy zbudowane wokół postaci wizjonerki BJÖRK - "Björk. The Creative Universe of a Music" Hannesa Rossachera, Tity Von Hardenberg, Billa Drummonda - "Wyobraź sobie świat bez muzyki" Stefana Schwieterta oraz artysty o pseudonimie Hot Sugar - "Hot Sugar i jego zimny świat" w reż. Adama Bhala Lougha. Kumulację rozumianą jako eksperymentalne nawarstwianie i zagęszczanie, opartą o mnogość obrazów i form przekazu z pewnością reprezentują "A Crackup at the Race Riots" Leo Gabina oraz "Mamadada filmballada" Cassandry Guan i Lily Benson. Kumulacja bezsprzecznie kojarzy się z kolekcjonwaniem i dlatego sięgamy po "Muzeum Niewinności" Granta Gee, aby przeniknąć do fascynującego świata powieści Orhana Pamuka i kreowanego przez niego muzeum, poznać sposoby kolekcjonowania wspomnień. Powrót do przeszłości wydaje się szczególnie pociągający dla Anny Biller, która w "Czarownicy Miłości" tworzy zabawę vinatege’owym kinem erotycznym, zrealizowaną w obłędnej stylówce lat 60. we wszystkich barwach technikoloru. To kumulacja rozkoszy w czystej postaci.

 

Kumulacja filmowa - część 1!

Z przyjemnością ogłaszamy pierwsze tytuły filmowe powiązane z hasłem KUMULACJA. Wybór form filmowych podczas 05 ARTLOOP to subiektywna selekcja obrazów dokonana przez Ewę Szabłowską i Lenę Dula. Obie kuratorki skoncentrowały się na wybranych znaczeniach / interpretacjach KUMULACJI, która jako zjawisko trafnie definiuje / komentuje wiele z nośnych problemów współczesnej rzeczywistości. Poza filmami otwarcia w Kinoinstalacji obejrzymy niezwykle sugestywne propozycje, które ukazują status quo człowieka uwikłanego w realia kapitalizmu, klasowe napięcia i dysfunkcjonalny świat mediów – zaprezentujemy WiNWiN“ w reżyserii Daniela Hoesla, „High-Rise“ Bena Wheatley’a oraz „Wideokrację“ Erika Gandiniego. W tropieniu różnych interpretacji KUMULACJI sięgamy również po zjawisko autoprezentacji, nakierowania / skumulowania spojrzeń na siebie, na ja / self, prezentując “Fatałaszkument” K8 Hardy oraz “Dziwny romans z własnym ego” w reżyserii Ester Gould. 

Strony

Dziękujemy!

Za nami kolejna edycja ARTLOOP Festival - KUMULACJA. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, miłośnikom sztuki, artystom, gościom, kuratorom za czynny udział w festiwalu. Po raz kolejny wspólnie spojrzeliśmy na przestrzeń publiczną Sopotu w mniej oczywisty sposób. Dziękujemy za wszystkie opinie, uwagi, reakcje, emocje!
 

"Sopocki Sztorm" na pokładzie jachtu!

Od dziś do końca trwania Festiwalu, czyli do 04.09. (niedziela) szanta duetu Make Life Harder pt.: "Sopocki Sztorm" będzie wykonywane przez Jarka Ziętka "na wodzie". Jest nam niezwykle miło, że możemy zaprosić Państwa na bezpłatne rejsy na pokładzie jachtu ALF, który cumuje przy falochronie na sopockim molo. Odpływamy codziennie o godz. 14.00, 16.00 i 18.00. Jednorazowo możemy zabrać na pokład 12 pasażerów i decyduje kolejność przybycia. Ahoj!
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem rejsów w zakładce POBIERZ.

Start 05 ARTLOOP - dzień 1!

Dzień 1 w wielkim skrócie to przede wszystkim otwarcie i podwójna prezentacja efemerycznej pracy wystawienniczej - wykonania performatywnego utworu muzycznego Ani + Adama Witkowskich "W zenicie". O 14.00 zapraszamy do Państwowej Galerii Sztuki na spotkanie z artystami biorącymi udział w Wystawie Kumulacja moderowane przez Kolektyw Kuratorski. Dwie godziny później w tym samym miejscu odbędzie się masterclass ze Sławkiem Zbiokiem Czajkowskim, ktory prezentuje na wystawię instalację / akcję "Loop/pętla". Filmowe otwarcie ARTLOOP to przede wszystkim dwie trójmiejskie premiery wprost z Festiwalu Nowe Horyzonty. 
Nieustannie zapraszamy na Plac Przyjaciół Sopotu do obiektu Kumulacja Marzeń, który ma kumulować nasze marzenia odnośnie funkcjonalności i zagospodarowania przestrzeni PPS oraz do Willi na Goyki 3, gdzie w czwartek zainaugurowaliśmy niezwykły projekt Piotra Metza "Wieża Ciśnień Vol. 2"

KUMULACJA MARZEŃ czyli miejski dizajn

Kumulacja Marzeń – instalacja Tomasza Sokolskiego + Doroty Terleckiej inspiruje przede wszystkim do uruchomienia namysłu nad przestrzenią głównego sopockiego placu, który od samego początku istnienia ARTLOOP stał się przedmiotem analizy oraz szukania optymalnych rozwiązań z zakresu alternatywnego dizjanu miejskiego. Sam obiekt jest efektem kumulacji i przemieszania różnych narracji, powstał jako struktura hybrydowa, otwarta, użytkowa. Proponuje, inspiruje, a przede wszystkim zaprasza do kumulowania marzeń o idealnym placu dla użytkowników.
W obiekcie Kumulacja Marzeń zaprojektowano 3 prototypy / zalążki możliwych rozwiązań, które są odpowiedzią na pytanie – jakie funkcje ma spełniać Plac Przyjaciół Sopotu? Projektanci wybrali rozwiązania być może oczywiste, ale jednocześnie bardzo bliskie osobom odwiedzającym PPS: Opcja 1 Zabawa / Opcja 2 Natura / Opcja 3 Relaks. ARTLOOP wprost zachęca jednak do snucia marzeń, zapisywania ich i przekazywania organizatorom. To Opcja 4 – Twoje marzenie.
Wśród osob, które zapiszą i zgłoszą swoje marzenie zostaną rozlosowane festiwalowe nagrody. Marzenia należy zapisywać na karteczkach i wrzucać do pojemników w specjalnie przygotowanych kulkach. Na zakończenie festiwalu odbędzie się losowanie.

 

Wieża Ciśnień - Vol. 2 - kumulacja wg. Piotra Metza!

"The Beatles. Największe zjawisko w muzyce popularnej od czasów Mozarta. W latach sześćdziesiątych zmienili na zawsze muzykę i znacznie więcej. W ciągu 6 lat przebyli droge od "She Loves You" do "Come Together". Przyciągali i inspirowali nie tylko miliony, ale i najlepszych. Avedon, Leibovitz, Bailey, Aldridge. Ich okładki płytowe to historia sama w sobie - awangardowy Freeman, graficzny Voorman, psychodeliczny Blake i minimalistyczny Hamilton, a do tego prowokacyjne zdjęcie Whitakera. Międzypokoleniowa animacja "Yellow Submarine" to ikona gatunku i encyklopedia światowej grafiki. Mamy tu i polskie ślady - plakat Waldemara Świerzego do filmu "A Hard Day's Night", uznawany jest za najlepszy na świecie. Beatlesi. Najlepsi w oczach najlepszych." - tak w skrócie swój tegoroczny, kumulacyjny projekt na ARTLOOP opisuje Piotr Metz. Aby dowiedzieć się więcej, a przede wszystkim zobaczyć + posłuchać - zapraszamy od 25.08 do zabytkowej Willi na Goyki 3.

OTWARCIE Festiwalu już wkrótce!

W tym roku inaugurujemy ARTLOOP na kilka sposobów - 25.08 czyli dokładnie za tydzień otwieramy drugą odsłonę projektu Piotra Metza "Wieża Ciśnień" poświęconą w całości wielkiej pasji dziennikarza - The Beatles. Dwa dni później - 27.08 zapraszamy na oficjalne otwarcie Festiwalu i Wystawy KUMULACJA o godzinie 11.30 na Molo, gdzie odbędzie się premierowe wykonanie utworu muzycznego rozpisanego na orkiestrę dętą [i Molo] - "W zenicie" Ani i Adama Witkowskich. Tego samego dnia celebrujemy kinowe otwarcie ARTLOOP filmami wprost z niedawno zakończonego Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty - laureatami Konkursu Filmów o Sztuce. Zapraszamy!

Program godzinowy 05 ARTLOOP ogłoszony - zapraszamy!

Po wielu miesiącach przygotowań i ustaleń, tysiącach wysłanych maili i odbytych rozmów ogłaszamy godzinowy program 05 ARTLOOP z podziałem na dni. Tegoroczny ARTLOOP to przede wszystkim wystawa KUMULACJA, ale nie mniej ważny jest program towarzyszący - lekcje mistrzowskie, pokazy filmowe w Kinoinstalacji, dizajnerskie interwencje oraz projekty specjalne jak druga odsłona "Wieży Ciśnień" Piotra Metza. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i artystycznych kumulacji do Sopotu pomiędzy 27 sierpnia a 4 września. Program jest dostępny TUTAJ

KINOINSTALACJA - program godzinowy!

Ogłaszamy program godzinowy Kinoinstalacji w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Przez parę sierpniowych i wrześniowych dni czekają na Was fabuły, dokumenty i filmy eksperymentalne powiązane z tematem KUMULACJI. A wszystko to symultanicznie na 6 ekranach. Na wszystkie projekcje - wstęp wolny do wyczerpania limitu miejsc. Program dostępny jest TUTAJ

Nasze wizualne zaproszenie!

Obejrzyjcie nasze wizualne zaproszenie na 05 ARTLOOP Festival w Sopocie - TUTAJ. Kreacją spotu zajęło się Studio Uniforma, a muzyką Piotr Bejnar.
Dziękujemy za udaną współpracę! 
 

Spotkania z artystami + lekcje mistrzowskie

05 ARTLOOP w miejsce standardowych warsztatów proponuje spotkania z artystami i lekcje mistrzowskie, która pozwalają zbliżyć się do metod twórczych oraz poznać różnorodne strategie stosowane w świecie sztuki. Wśród zaproszanych gości znaleźli się Sławek ZBIOK Czajkowski, Mikołaj Długosz, Jacaszek, Jarosław Kozakiewicz, Piotr Metz, Polen Performance, Łukasz Surowiec, Bogna Świątkowska. Szczegółowe informacje na temat każdego ze spotkań ogłosimy wkrótce wraz z programem godzinowym festiwalu.

Kumulacja filmowa - część 2!

Zapraszamy do obejrzenia kolejnych kumulacyjnych fabuł, dokumentów i eksperymentów w ramach Kinoinstalacji. Podczas 05 ARTLOOP nie może zabraknąć muzyki ani prezentacji sylwetek charyzmatycznych artystów - tym razem sięgamy po filmy zbudowane wokół postaci wizjonerki BJÖRK - "Björk. The Creative Universe of a Music" Hannesa Rossachera, Tity Von Hardenberg, Billa Drummonda - "Wyobraź sobie świat bez muzyki" Stefana Schwieterta oraz artysty o pseudonimie Hot Sugar - "Hot Sugar i jego zimny świat" w reż. Adama Bhala Lougha. Kumulację rozumianą jako eksperymentalne nawarstwianie i zagęszczanie, opartą o mnogość obrazów i form przekazu z pewnością reprezentują "A Crackup at the Race Riots" Leo Gabina oraz "Mamadada filmballada" Cassandry Guan i Lily Benson. Kumulacja bezsprzecznie kojarzy się z kolekcjonwaniem i dlatego sięgamy po "Muzeum Niewinności" Granta Gee, aby przeniknąć do fascynującego świata powieści Orhana Pamuka i kreowanego przez niego muzeum, poznać sposoby kolekcjonowania wspomnień. Powrót do przeszłości wydaje się szczególnie pociągający dla Anny Biller, która w "Czarownicy Miłości" tworzy zabawę vinatege’owym kinem erotycznym, zrealizowaną w obłędnej stylówce lat 60. we wszystkich barwach technikoloru. To kumulacja rozkoszy w czystej postaci.

 

Kumulacja filmowa - część 1!

Z przyjemnością ogłaszamy pierwsze tytuły filmowe powiązane z hasłem KUMULACJA. Wybór form filmowych podczas 05 ARTLOOP to subiektywna selekcja obrazów dokonana przez Ewę Szabłowską i Lenę Dula. Obie kuratorki skoncentrowały się na wybranych znaczeniach / interpretacjach KUMULACJI, która jako zjawisko trafnie definiuje / komentuje wiele z nośnych problemów współczesnej rzeczywistości. Poza filmami otwarcia w Kinoinstalacji obejrzymy niezwykle sugestywne propozycje, które ukazują status quo człowieka uwikłanego w realia kapitalizmu, klasowe napięcia i dysfunkcjonalny świat mediów – zaprezentujemy WiNWiN“ w reżyserii Daniela Hoesla, „High-Rise“ Bena Wheatley’a oraz „Wideokrację“ Erika Gandiniego. W tropieniu różnych interpretacji KUMULACJI sięgamy również po zjawisko autoprezentacji, nakierowania / skumulowania spojrzeń na siebie, na ja / self, prezentując “Fatałaszkument” K8 Hardy oraz “Dziwny romans z własnym ego” w reżyserii Ester Gould. 

Strony